תמיד נעדכן אתכם בחדשות

אז שוב שלום לאלון אולמן. ואלון, אי אפשר להמשיך ככה כאילו כלום. "פריצת גבולות", הספר שלך, שכבר התארחת אצלי עם הספר, הגיע ל-,000, מעל 60,000 ספרים. ויש כאן בשורה. זה לא עניין של מה בכך וכל ספר שהוא קשור להתפתחות אישית מאוד-מאוד מרגש. תודה רבה. אומר עולם טוב יותר.

כן, כן. הם יודעים מה הם לא רוצים. מנצחים יודעים מה הם כן רוצים, רוב האנשים יודעים מה הם לא רוצים, עם מי הם לא רוצים לעשות את זה, לפעמים לא רוצים לעבוד ומי אסור שיהיה בממשלה. אבל מה הם כן רוצים, לא יצא להם לחשוב על זה. ו7.-% אגב מציבים לעצמם מטרות ועובדים בזה, הם משיגים את זה. אז אם אפשר לתת את זה בשיטה מאוד פשוטה, שיטה שאנחנו משתמשים ב"נבחרת", נבחרת זה הקבוצה של בוגרי הסדנאות שלנו, קבוצת הפרימיום שלנו. אז יש לנו שיטה שנקראת "המגדלור", ואנחנו מציבים, כל אחד מציב לעצמו 3 מטרות ברמה הכי פשוטה. מטרה אחת בתחום האישי, מטרה אחת בתחום הקריירה ומטרה אחת בתחום הזוגיות. אני ממליץ לכל אחד מהצופים לשים לעצמו, לשאול את עצמו בסוף השנה, לשים לעצמי מה הייתי רוצה שיקרה ברמה האישית אצלי. נניח להפוך מבטטת כורסה לרץ מרתון, נניח. בתחום הקריירה נניח לעלות בדרגה המקצועית או לעלות ב-,000 ש"ח הכנסה או להפוך משכיר לעצמאי. מה הייתי רוצה שיקרה בסוף השנה?

אלון, חשוב גם לשאול את עצמנו למה אנחנו רוצים את זה? כי לפעמים אנחנו אומרים דברים על אוטומט ואם זה לא מחובר למשהו מאוד-מאוד חזק, שנינו יודעים שמוטיבציה היא דבר מתכלה. אבל אם הלמה הוא מאוד-מאוד חזק, אז יש מצב שנשמור על האנרגיה.

כי אחרת… בקצרה למה זה, כי אחרת לא נהיה מוכנים לשלם מחירים. למשל, אני רוצה xiS .kcaP פעם היה לי, אני רוצה את זה עוד פעם. עכשיו אני שואל את עצמי, אני יודע מה צריך לעשות בשביל שזה יקרה ושאני שואל את עצמי עכשיו האם בשנה הקרובה אני מוכן לעשות כל יום מה שצריך לעשות בשביל…? התשובה היא לא. אז אני יודע שזה לא יהיה. זאת אומרת, אתה צריך…

בעצם אתה אומר, אם אני לא – כי זה לא מספיק חשוב לי. זה לא כי אין לי זמן, זה לא… כרגע יש דברים שהם יותר חשובים.

תוהשאלה רק עד כמה זה חשוב לך. הדבר השני שזה הדבר הכי חשוב אולי בעולם, הנכס הכי מניב שיש לנו ולילדים שלנו, זה אנחנו. אנשים לא כל-כך מבינים את זה. וזה מושתת על עיקרון יקומי שכולם מכירים. כל מי שטס במטוס לאחרונה אם אתם מקשיבים להוראות בטיחות, אז בנפול מסיכת החמצן, על מי שמים ראשון את החמצן? על המבוגר או על הילד? על המבוגר, שזה מנוגד לכל האינסטינקטים שלנו. קודם כל הילד, זה חירום. והעיקרון שעומד מאחורי זה, שאם לך לא יהיה חמצן ואתה תתעלף, אתה לא יכול לעזור לאף אחד. תמיד האנשים מעולפים מסתובבים בעולם, אין להם כוח, אין להם אנרגיה, הם עצבנים, הם מרירים, הם עייפים והם לא יכולים לעזור לאף אחד.

דילוג לתוכן